داربست فلزی|اسپیس فریم و مزایای کاربرد آن

کاربردهای مختلف اسپیس فریم Space frame

اسپیس فریم سازه ایی می باشد که در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار میگیرد که با فریم و اشکال مختلف در هر اندازه و هر ابعادی قابل اجرا می باشد.

ساختن سوله های موقت و دائم با استفاده از اسپیس فریم

به این دلیل برای ساخت سوله، اسپیس فریم پیشنهاد می شود که جمع آوری و نصب آن راحت می باشد. ضمن اینکه این سازه از مقاومت بالایی نیز برخوردار است. ساخت سوله با استفاده از این سازه به دو صورت دائم و موقت امکان پذیر است.

مزایای اسپیس فریم:

۱-نصب آسان

نصب اپیس فریم بسیار سریع و راحت می باشد. نحوه نصب آن به این صورت است که میتوان سازه ها را روی زمین کنار یکدیگر و در ابعاد مورد نظر قرار داد و سپس توسط قفل یا بست سازه ها را به یکدیگر متصل نمود. سپس میتوان قسمت های آماده شده را با توجه به طرح مد نظر در کنار یکدیگر قرار داده و با سرعت بالایی به هم با قفل سازه وصل نمود. نصب داربست نمایشگاهی دیگر مشکلات نصب سازه های ساختمانی را ندارد.

۲-سرعت بالای نصب سازه ها

سرعت نصب سازه های نمایشگاهی بسیار بالا است و همین امر باعث می شود که اکثر مجریان طرح های مختلف از اسپیس فریم برای اسکلت فضای مورد نظر خود استفاده کنند. نصب این مدل سازه ها به قدری راحت است که اگر کسی فقط چند بار آن را انجام داده باشد میتواند در عمل نصب سازه ها موفق شده و کار خود را انجام دهد. حتی شرایطی نیز وجود داشته که افراد طی مدت یک روز، سازه را اجاره کرده و سپس به کارگرانی سپرده اند که هیچگونه تجربه ای در زمینه اسپیس فریم نداشته اند. در نهایت در همان روز برپایی سازه ها با رفع چند ایراد جزیی و کوچک با موفقیت به اتمام می رسد.

۳- وزن سبک اسپیس فریم

از دیگر مزایای اسپیس فریم می توان به وزن نسبتا سبکآن اشاره کرد. وزن این سازه طوری است که کارگران می توانند آن را حمل کنند و دیگر نیازی به جرثقیل و لیفتراک برای جابجایی آنها نیست. و هزینه اجاره جرثقیل نیز صرفه جوبی می شود. کم حجم بودن اسپیس فریم باعث می شود جابجایی آن راحت تر باشد و هزینه آن نیز به مراتب کمتر  شود. اما با همین حجم کم میتوان فضاهای بزرگی را ساخت مانند انبار برای محصولات و دیگر نیاز به اجاره یک مکان برای آنها نمی باشد.

۴- استقامت بالا

استقامت و پایداری این سازه نمایشگاهی به قدری است که به راحتی میتوان به آن تکیه داد، یا در غرفه اجناس خود را با خیال راحت از آن آویزان نمود. از این سازه ها در فضاهای باز استفاده می شود بدون اینکه کوچکترین نگرانی برای فرو ریختن آن وجود داشته باشد. امروزه با استفاده از طرح های حرفه ای میتوان از این سازه ها برای ساخت سالن هایی به طول ۲۰ متر، بدون ستون استفاده کرد. که کار مجریان نمایشگاه ها را بسیار راحت کرده است.

Share

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *