داربست فلزی در انواع مختلف

داربست فلزی:این سازه را به‎صورت مکعب پشت سازه اصلی نصب می‎کنند تا ساختمان را از خطرات احتمالی حفظ کند. نوع دیگر داربست فلزی، داربست فلزی به‎صورت حفاظ می‎باشد. طبق قانون شهرداری تمام ساختمان‎های درحال ساختی که در مجاورت با خیابان و پیاده‎رو قرار دارند؛ پس از زدن سقف دوم موظفند این داربست را نصب کنند. انواع کاربردها داربست فلزی:

۱.داربست فلزی برای ساختمان ها به صورت قالبی : داربست فلزی در ساختمان ها سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است . برای سیمان کاری دیوارها و برای نصب سنگ های نما و همچنین پیچ و رول پلاک نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

۲.داربست فلزی به صورت کفراژ زیر بتون : از این سازه برای نصب سقف ساختمان هایی که ارتفاع سقف بالاتر از ۴ متر می باشد. استفاده می گردد و نکته قابل توجه این است که میزان قطر بتن برای نوع نصب خیلی مهم است . به این صورت که هر چه میزان قطر بتون بیشتر شود فاصله پایه های نصب شده باید کمتر گردد .

۳.داربست فلزی به صورت کفراژ برای محافظت از سازه اصلی : این سازه معمولا برای ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند و یا جای مهار کردن ندارند مورد استفاده قرار می گیرد. کفراژ یک سازه محافظ است که به صورت مکعب ..پشت سازه اصلی نصب می گیردد تا سازه اصلی را در برابر خطرات احتمالی محافظت کند .در چند سال اخیر شاهد مواردی از قبیل برگشت داربست فلزی و منحدم گشتن این وسیله در معابر بوده ایم که اکثرا دلیل آن نداشتن کفراژ بوده است .

۴.داربست فلزی به صورت حفاظ : طبق مصوبه شهرداری تمامی ساختمان های در حال ساخت که در مجاورت خیابان ها و پیاده روها قرار دارند باید پس از زدن سقف دوم  ساختمان سازه ای به عنوان محافظ و نخاله گیر نصب کنند تا داربست فلزی در این مواقع به کمک ساختمانها بیاید و انواع و اقسام حفاظ ها را می توان با توجه به نیاز ساختمان نصب نمود .

۵.نصب کار های ویژه : به جز کارهای ساختمانی.داربست فلزی برای موارد دیگری نیز مورد استفاده است مانند: نصب ایستگاه صلواتی …نصب طاق نصرت …نصب قفسه برای اجناس …نصب آلاچیق…نصب سایه بان …نصب استیج برای اجرای برنامه …نصب دیواره های موقتی …نصب تابلو های تبلیغاتی…نصب گیت های عبور و مرور …نصب پارتیشن های مختلف …نصب راهرو برای عبور …نصب جایگاه استقرار دوربین های فیلم برداری …نصب صندلی موقت به صورت ۱ طبقه و چند طبقه … اینها بخشی از کارهایی است که می توان به صورت کامل نیاز های شما را بر طرف کند.

Share

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *