داربست فلزی لوله ای و کاربرد آن

داربست جزو یکی از مهمترین ابزارها یی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد توجه به اصول زدن داربست و استفاده درست از هر کدام از انواع داربست ها بسیار مهم و حیاتی است داربست ها ضامن سلامتی و جان کارگرانی است که بر روی آن مشغول به کار هستند توجه به این مسئله توجه به جان انسان هاست حتی عابرین و انسان هایی که از محدوده ساختمان سازی عبور میکنند ممکن است جانشان در خطر باشد اگر به اصول درست برپا کردن داربست پایبند نباشیم.

داربست های فلزی لوله ای :

۱٫      داربست های فلزی باید از متریال مناسبی مانند لوله های فولادی یا فلز مشابهی که استقامتی نظیر فولاد دارد ساخته شوند.

۲٫   استحکام کافی برای تحمل باری را که باید تحمل کنند داشته باشند و با ضریب اطمینان ۴ برابر ظرفیت بارگذاری طراحی شوند.

۳٫      تمام قطعات عمودی و افقی داربست های فلزی لوله ای باید بطور مطمئن به یکدیگر متصل شوند.

۴٫   داربست های فلزی نباید در نزدیکی و در بالای مناطقی که خطر خطوط و تجهیزات برق دار وجود دارد برپا شوند و در هر صورت باید فاصله ایمنی آنها حفظ شود.

۵٫   لوله هایی که در داربست فلزی بکار می روند باید کاملاً مستقیم بوده و عاری از زنگ زدگی ، خوردگی خمیدگی و سایرمعایب مشابه باشند.

۶٫   سرهای انتهایی لوله های فلزی باید صاف باشند تا درافزایش ارتفاع داربست، محل اتکا و اتصال کاملاً روی یکدیگر قرار گیرند.

۷٫   لوله های مورد استفاده در داربست باید به اندازه کافی بلند و با مقاومت مناسب برای باری که می بایست تحمل کنند ساخته شوند و در هیچ موردی قطر خارجی آنها کمتر از ۵ سانتیمتر نباشد.

 
Share

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *